Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 04.02. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Zahrani������������ie - zobrazeno 10 z 64 
|1-10| |11-20| |21-30| |31-40| |41-50| |51-60| |61-70|
Železničné nešťastie v Českej republike
 Dnes (8.8.2008) v dopoľudňajších hodinách došlo v Českej republike na hlavnej trati z Ostravy do Přerova k železničnej tragédii.  Vlaky na trati Žilina – Praha a späť, ktoré inak prechádzajú cez pohraničnú prechodovú stanicu Čadca – Mosty u Jablunkova, pôjdu do sprejazdnenia trate v mieste tragédie odklonom cez pohraničnú prechodovú stanicu Púchov – Horní Lideč.
 

Súťaž o lístky na výlet cyklovlakom do Burgenlandu

 (Bratislavské noviny) Aj tento rok Rakúske spolkové železnice spoločne so Železničnou spoločnosťou Slovensko pripravili pre Bratislavčanov celodenný cyklistický výlet do Burgenlandu. V sobotu 12. júla 2008 vypravia zo železničnej stanice Bratislava-Petržalka mimoriadny cyklovlak do Parndorfu. Odtiaľ povedie 22-kilometrová cyklotúra do Podersdorfu, kde napoludnie rakúski organizátori otvoria tradičnú Okružnú cyklistickú jazdu Rakúskom. (celý článok...)

České dráhy ohlásili štrajk

 (ZSSK) Podľa oficiálneho vyjadrenia spoločnosti České dráhy, a.s.(ČD) bude utorok 24. júna 2008 v čase od 13.00 – 14.15 h nepretržitý štrajk všetkých zamestnancov ČD. Počas štrajku nebudú na území Českej republiky premávať žiadne vlaky. Z dôvodu štrajku budú všetky vlakové spojenia prichádzajúce na Slovensko z Českej republiky po 13. hodine zmeškané asi 60 až 90 minút.

Chystaný štrajk v Česku mohutnie, nepôjdu ani vlaky

(Aktuálně.cz/Praha) Ku "generálnej stávke" kvôli zdravotníckej reforme v Českej republike, naplánovanej na 24. júna, sa pripoja aj železničiari. S najväčšou pravdepodobnosťou sa napoludnie na jednu hodinu zastavia všetky vlaky. "Vlaky nepôjdu," vyhlásil pre Aktuálně.cz prvý podpredseda odborového zväzu železničiarov Jaroslav Pejša. Nepredpokladá, že by jeho odborárske ústredie odmietlo takúto formu "stávky". O podrobnostiach "stávky" podľa Pejšu rozhodne vedenie odborov na svojom rokovaní začiatkom júna. (celý článok...)

Aktuálna informácia k štrajku na MÁV

 Podľa aktuálnych informácií ústredného dispečera Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) maďarskí železničiari svoj štrajk neskončili, iba dočasne prerušili. Predpoklad obnovenia štrajku na MÁV je o 15.00 h. Vlaky ZSSK premávajú naďalej len po pohraničné prechodové stanice až do ukončenia štrajku.

Skončil sa štrajk maďarských železničiarov

Bratislava  25. februára (ZSSK) - Dnes o 9.00 h sa skončil štrajk maďarských železničiarov. Počas nasledujúcich hodín sa obeh súprav vlakov osobnej dopravy dostane do súladu s grafikonom vlakovej dopravy a vlaky pôjdu podľa platného cestovného poriadku cez všetky pohraničné prechodové železničné stanice zo Slovenska do Maďarska. Cestujúcim, ktorí si zakúpili cestovné doklady, budú vrátené peniaze v plnej výške zaplatených cestovných dokladov.

Maďarskí železničiari obnovia v pondelok štrajk

BRATISLAVA (7. februára 2008) - V pondelok obnovia maďarskí železničiari časovo neobmedzený štrajk, ktorí od 1. februára už trikrát pre rokovania so zamestnávateľom prerušili. Informovala o tom dnes maďarská tlačová agentúra MTI. (celý článok...)


 

Informácie o štrajku: MÁV

Štrajk maďarských železničiarov sa skončil

  Bratislava 7. februára (ZSSK) - Dnes o 12.00 h sa skončil štrajk maďarských železničiarov. Počas nasledujúcich hodín sa obeh súprav vlakov osobnej dopravy dostane do súladu s grafikonom vlakovej dopravy a vlaky pôjdu podľa platného cestovného poriadku cez všetky pohraničné prechodové železničné stanice zo Slovenska do Maďarska.

Alstom predstavil vlak bez lokomotívy

(AFP/ATLAS.SK) Francúzska spoločnosť Alstom dnes predstavila novú generáciu vysokorýchlostných vlakov. Týmto spôsobom si chce udržať náskok pred konkurentmi Siemens a Bombardier. Prototyp AGV, nástupcu známeho TGV, bude jazdiť rýchlosťou až 360 kilometrov za hodinu. Súčasný model dosahuje maximálnu rýchlosť 320 km/h. Alstom predstavil prototyp na slávnostnej ceremónii, na ktorej sa mal zúčastniť aj francúzsky prezident Nicolas Sarkozy. (celý článok...)

Maďarskí železničiari naďalej štrajkujú

 BRATISLAVA 5. februára (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., prispôsobila organizáciu vlakov osobnej dopravy štrajku maďarských železničiarov tak, aby vnútroštátne i medzinárodné vlaky naďalej jazdili, s výnimkou do a z Maďarska. Vlaky jazdia podľa cestovného poriadku, avšak len po hranicu s Maďarskom. Z pohraničných prechodových staníc vlaky idú opačným smerom vo svojich pravidelných trasách.

 


Home