Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 04.02. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
MHD Bratislava - zobrazeno 10 z 53 
|1-10| |11-20| |21-30| |31-40| |41-50| |51-60|
Nosný systém MHD prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie, 1.časť Bosákova ulica – Šafárikovo námestie
METRO Bratislava a.s., požiadala o vyjadrenie k dokumentácii pre územné rozhodnutie stavby „Nosný systém MHD, prevádzkový úsek Janíkov dvor – Šafárikovo námestie, 1.časť Bosákova ulica – Šafárikovo námestie“. Dokumentácia rieši návrh na vybudovanie električkovej trate, ktorá bude dočasne slúžiť ako súčasť NS MHD na báze koľajovej dopravy.

Kontrolný deň v rekonštruovanom električkovom tuneli

BRATISLAVA 3. februára (BRATISLAVA) – Po ôsmich mesiacoch od začiatku rekonštrukcie električkového tunela pod Bratislavským hradom, pokračujú stavebné práce podľa plánu. Práce by sa mali ukončiť v máji 2010; celkové náklady by mali predstavovať sumu 8,3 mil. eur (bez DPH). O rozpracovanosti prác sa dnes osobne presvedčil primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský.

Mesto Bratislava chce investovať 1,6 milióna... vyhodnotenie ankety

Vyhodnotenie ankety: Mesto Bratislava chce investovať 1,6 milióna € na systém preferencie električiek na Račianskej ulici, pričom predpokladá zrýchlenie o 4 minúty. Sú to podľa Vás účelne vynaložené peniaze v súčasnom období?
 

Sté výročie zavedenia trolejbusovej dopravy v Bratislave

    Včera, 19. júla 2009, uplynulo sto rokov od zavedenia trolejbusov do prevádzky mestskej dopravy. Pri tejto príležitosti bratislavský dopravný podnik usporiadal slávnostnú spomienkovú akciu. Na Železnej studničke boli vystavené dva historické trolejbusy, po trase prvej trolejbusovej trati z Predstaničného námestia na Železnú studničku premával trolejbus s pomocným naftovým motorom (duobus) a doprava trolejbusmi bola celú nedeľu bezplatná. Akcia prilákala množstvo ľudí, a ja som bol medzi nimi. 

Rozlúčka s električkovým tunelom v Bratislave

    V nedeľu (10.5.2009) poobede v čase od 15.00 do 18.00 hod. sa v Bratislave konala tzv. rozlúčka s tunelom. Električkový tunel sa po niekoľkých posunoch termínu ide konečne rekonštruovať. Dopravný podnik Bratislavy pred jeho odstavením kvôli rekonštrukcii pripravil slávnostné rozlúčenie, v rámci ktorého cez tunel premávali dve historické električky. Zaujímavá akcia prilákala množstvo ľudí a pochopiteľne, že som nechýbal ani ja. Krátka fotoreportáž zo včerajšej akcie je tu.

Oprava Starého mosta

BRATISLAVA 19. februára 2009 (BRATISLAVA) - Hlavné mesto SR Bratislava začne s opravou Starého mosta do troch mesiacov, doprava by nemala byť z mosta odklonená ani počas jeho opravy. V dôsledku ekonomickej krízy sa hlavné mesto vzdalo myšlienky Starý most rekonštruovať a rozhodlo sa pre jeho opravu, ktorá je finančne menej náročná.

Električkový tunel v Bratislave

  Takmer každý pracovný deň, pokiaľ idem do práce električkou prechádzam cez tunel, ktorý je vyhĺbený pod Hradným vrchom v Bratislave. Už dávnejšie sa objavili názory, že je narušená statika nielen tunela, ale celého Hradného vrchu. Električková trať v tuneli tiež nie je v dobrom stave, pamätám si, keď voľakedy električky chodili cezeň rýchlejšie. 

 

Starý most v Bratislave dostane nový vzhľad

BRATISLAVA 9. júla 2009 (BRATISLAVA) - Dnes boli zverejnené ďalšie informácie o budúcnosti Starého mostu v Bratislave. Most bude zrekonštruovaný a dostane nový vzhľad. Z viacerých analyzovaných riešení boli vybrané tri návrhy, ktoré nenarúšajú siluetu mesta pri pohľadoch na Bratislavský hrad, ako aj z Bratislavského hradu. O podobe nového mostu majú občania možnosť hlasovať.
 

Starý most v Bratislave zbúrajú
- vyhodnotenie ankety

    Na verejnosť prenikli ďalšie informácie súvisiace s budúcnosťou Starého mostu v Bratislave. Budúcnosti Starého mostu sa týkala aj anketa. Aj keď budúcnosť Starého mostu nezávisí od výsledku tejto ankety, chcem vyjadriť účastníkom ankety moje poďakovanie.
 

Oprava električkovej trate v Dúbravke v Bratislave 2.

    Včera začala oprava električkovej koľaje v Dúbravke v mestskej časti Bratislavy. Asi pred mesiacom, resp. 12. a 13. apríla bola opravovaná koľaj v smere do mesta. Trochu ma prekvapilo, že o oprave neboli zverejnené žiadne informácie. Na opravu ma upozornil len klepot samovratných výhybiek ráno, keď som sa zobudil. Dávnejšie tu došlo k poškodeniu trate na križovatke ulíc Saratovská a Repašského, resp. Drobného a električky prechádzali týmto úsekom pomalou jazdou.


Home