Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 28.11. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Trate 160-169 - zobrazeno 10 z 47 
|1-10| |11-20| |21-30| |31-40| |41-50|
Obrázky z Gemeru (2.)
V tomto končiacom týždni sme si dokonale užili monzúnové dažde. Počasie opäť raz vyčíňalo. Silný vietor a nepretržitý dážď spôsobovali problémy aj v železničnej doprave. V takom počasí pokiaľ človek naozaj nemusí, je najlepšie necestovať. Predminulý týždeň však bolo počasie úplne iné, krásne májové slnečné dni umožnili každému načerpať silu a optimizmus aj do rezervy. Ja som využil príležitosť a zásobil som sa tak, že slnečnou energiou som nabil svoje fotografie. S tou energiou sa teraz s Vami rád podelím.

Vlak a kumulus

Je leto. Prázdniny sú v plnom prúde a horúčavy tiež. Pobyt na slnku sa neodporúča, ale ako potom mám vyfotiť krásny kumulus, ktorý sa vytvoril nad okolitými horami. Nedá sa inak, len tú páľavu nejako vydržať. Pribalím si fľašu s vodou a ide sa. Veď kumuly čakajú.
 

Výluka vo Fiľakove

Dnes sa začala séria výluk v stanici Fiľakovo, o ktorých sme vás informovali v pravidelnej rubrike o výlukách. Z tohto dôvodu dnes rýchliky zo Zvolena, Bratislavy a Košíc premávali cez tzv. Fiľakovskú spojku, cez ktorú za normálnych podmienok osobné vlaky nepremávajú. Okrem rýchlikov chodili cez spojku aj osobné vlaky z Rimavskej Soboty do Fiľakova a späť, ktoré chodili úvraťou cez zastávku Fiľakovo zastávka. Túto zaujímavú situáciu som sa rozhodol zaznamenať, preto som sa do Fiľakova dnes vybral.

Povodeň poškodila trať 162 do Utekáča

Na stránkach magazínu sme Vás už informovali o poškodení trate 160 pri Gemerskej Panici. Ďalšou traťou, ktorú zasiahli výčiny počasia je trať 162 v úseku medzi stanicou Kokava nad Rimavicou a Utekáčom. Zatiaľ čo trať 160 Košice – Zvolen sa podarilo v krátkom čase dať do prevádzkového stavu, na trati z Kokavy n/R do Utekáča je stále železničná doprava zastavená a vlaky sú nahradené autobusmi.

Poškodenie železničnej trate pri Gemerskej Panici

Včera vo večerných hodinách príroda opäť ukázala svoju silu. Na viacerých miestach Slovenska v dôsledku silných búrok a prívalových dažďov došlo k zaplaveniu obydlí a poškodeniu cestnej aj železničnej infraštruktúry. Čo sa týka železničnej dopravy, došlo k poškodeniu tratí 160, 162 a 174. Železnice Slovenskej republiky v priebehu dnešného dňa odstraňovali následky povodní a Železničná spoločnosť Slovensko na poškodených úsekoch tratí vlaky nahradila autobusmi. Na trati 162 v úseku Kokava nad Rimavicou – Utekáč došlo aj k zaplaveniu cesty, takže NAD tu nebolo možné zaviesť.

Trať Tornanádaska MÁV – Turňa nad Bodvou ŽSR

V septembri 2011 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR zverejnilo materiál „Program revitalizácie železničných spoločností“. V tomto materiáli sa okrem iného navrhlo finančné prostriedky usporiť racionálnou redukciou železničnej siete, teda zrušením niektorých železničných tratí, medzi ktorými bola uvedená aj trať Tornanádaska - Turňa nad Bodvou. Táto trať zatiaľ ešte existuje a minule som sa na túto nevyužívanú a zabudnutú trať zašiel pozrieť.

Keď slnko volá vonku

Tohtoročná zima trvá neobyčajne dlho a slnečných dní je pomenej oproti iným rokom. Včera sa na južnom Slovensku predsa len trochu vyčasilo, aspoň predpoludním. Konečne, pomyslel som si, keď som kládol fotoaparát do fotobrašne. Chcel som urobiť pár záberov z tzv. južného ťahu a objaviť nejaké nové miesta na fotenie v okolí Rožňavy. Koncom marca sa zmenil čas na letný, preto vlaky chodia o hodinu skôr voči Slnku. Popoludní začalo pribúdať oblačnosti, ale predsa som ešte aj potom pár záberov urobil.

Túlavá v Rožňave

Dnes sa na Gemerských tratiach pohyboval merací vlak ŽSR. Po dlhšom čase sa na meracom vlaku opäť ukázal motorový vozeň 850.018 prezývaný „Túlavá“. Ja som na merací vlak natrafil v stanici Rožňava, kde som ho zachytil pri návrate z Dobšinej. Dnešnú púť merací vlak ukončil práve v Rožňave. Zajtra sa opäť vyberie na trať a zamieri do Košíc. Pár záberov Túlavej z Rožňavy je vo fotoreportáži.

Rekonštrukcia v stanici Rimavská Seč je ukončená

V aktualite z 12. augusta 2012 sme Vás informovali o rekonštrukcii koľají v stanici Rimavská Seč na trati 160 Zvolen - Košice. V stanici boli komplexne zrekonštruované dopravné koľaje č. 1 a č. 2 a výhybky na východnom zhlaví (v smere do Košíc). Do Rimavskej Seči som opäť zašiel. Priebežne do albumu pridal aktuálne fotografie aj Norbert. Rekonštrukcia sa mala ukončiť včera, preto som využil dnešné pekné počasie a do Rimavskej Seči som zašiel. 

Stredoveký hrad Krásnu Hôrku takmer zničil požiar

Hrad Krásna Hôrka, ktorého vznik siaha do stredoveku, ktorý odvtedy prežil mnoho vojen, takmer zničila ľudská hlúposť. Ako blesk z jasného neba sa rozšírila správa, že túto našu kultúrnu pamiatku zachvátil obrovský požiar. Kto cestoval na trase z Rožňavy do Košíc, mohol z okna vlaku pozorovať hrad Krásna Hôrka. Hrad síce neleží v blízkosti železničnej trate, ale aj tak sa dali urobiť fotografie, kde tento hrad vhodne pózoval a vytváral pozadie železničným fotografiám.


Home