Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 24.02. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Trate 180-188 - zobrazeno 10 z 32 
|1-10| |11-20| |21-30| |31-40|
Ozubnicová železnica na Štrbské Pleso oslávila 115. výročie
Koncom augusta sa v médiách objavila informácia o oslavách zubačky na Štrbské Pleso. Už zase? Veď nedávno som bol na oslavách zubačky. To bolo prvé, čo som si pomyslel. Potom som otvoril archív fotografií a zistil, že od tej oslavy uplynulo už päť rokov. Čas letí, ale pomocou fotografií ho vieme ako fiktívne zastaviť. Malou spomienkou na oslavy spred piatich rokov si priblížme osud ozubnicovej železnice na Štrbské Pleso.

Lucia nasadená na trati 188 - fotoreportáž

V prvý májový týždeň, od 1. do 8. mája, bolo možné na trati 188 Košice – Plaveč, konkrétne na úseku Košice – Prešov zdokumentovať zatiaľ raritu na našich tratiach – elektrickú poschodovú jednotku 671. Približne v týchto dňoch sa konali v Košiciach Majstrovstvá IIHF 2011. To bol pre ZSSK dôvod, aby na trať medzi Košicami a Prešovom nasadila túto novú elektrickú jednotku. A pre mňa to bol dôvod vybrať sa ku štreke.

Na trati Spišské Vlachy – Spišské Podhradie budú opäť jazdiť vlaky

BRATISLAVA 30. marca 2011 (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) oznamuje, že dňa 31. marca 2011 bude ukončená oprava traťovej koľaje medzi železničnými stanicami Spišské Vlachy – Spišské Podhradie. Dňom 1. apríla 2011 bude zrušená náhradná autobusová doprava a všetky vlaky v danom úseku budú jazdiť podľa platného cestovného poriadku. 

Záhadné zmeny hektometrovníkov pod Tatrami

Vysoké Tatry a Štrba, to sú dobre známe miesta pre milovníkov železníc. Nie všetci však vedia, že sa tu dejú prečudesné veci. Záhada okolo hektometrovníka 219,5 mi nedá spávať. Je to moja nočná mora, ktorú by som rád vyriešil. V čom je podstata záhady sa dozviete v tejto tajnej fotoreportáži.

Meškanie vlakov kvôli poškodenému trolejového vedeniu

V piatok 23. júla 2010 predpoludním došlo k poškodeniu trolejového vedenia na trati 180 Košice – Žilina v úseku Krompachy – Spišské Vlachy. Vlaky kvôli poškodenému trolejovému vedeniu stáli v jednotlivých staniciach, meškanie niektorých bolo dosť výrazné. Krátky prehľad o meškaní je uvedený tu.

Do Levoče opäť premávali osobné vlaky

Počas uplynulej soboty a nedele sa konala v Levoči Mariánska púť. Osobná doprava na trati 186 zo Spišskej Novej Vsi do Levoče bola zastavená vo februári 2003, no počas konania púte tu osobné vlaky premávajú a vozia pútnikov. Okrem nich, ako som videl, využili aj miestni obyvatelia príležitosť odviesť sa vlakom. Ja som v sobotu do Levoče zašiel, aby som mimoriadne vlaky mohol odfotiť. 

Povodňami poškodená trať 187 Spišské Vlachy - Spišské Podhradie

Tohtoročné májové a júnové dažde boli také výdatné, že na viacerých železničných tratiach bola prerušená doprava. Na niektorých tratiach bolo prerušenie krátkodobé, no na iných tratiach sú spôsobené škody takého rozsahu, že na nich platia obmedzenia dodnes. Takou traťou je aj trať Spišské Vlachy – Spišské Podhradie. Využil som predĺžený víkend a do Spišských Vlachov som sa zašiel pozrieť.

Odbočka Spišská Belá – Spišská Belá horné nádražie

Na našich železničných tratiach možno nájsť množstvo zaujímavých miest. Pre mňa osobne je takým zaujímavým miestom aj obyčajná odbočka trate niekde v poli. Takáto odbočka vznikla kedysi dávno aj na trati 185 z Popradu-Tatier do Plavča. Na tejto trati sú odbočky dve, jedna je v Studenom Potoku, ale v tomto článku si priblížime druhú, a to trať Spišská Belá odbočka - Spišská Belá horné nádražie. 

Zubačku v pondelok nahradia autobusy

   BRATISLAVA 23. októbra (ZSSK) - V pondelok 26. októbra 2009 bude na ozubnicovej železnici Železničnej spoločnosti Slovensko a. s. (ZSSK) v úseku Štrba -  Štrbské Pleso výluka. Dovedna 10 ozubnicových vlakov bude nahradených autobusmi. Výluka bude od 8.35 h do 14.35  h. 

 

Jarná lyžovačka s mimoriadnymi vlakmi

    BRATISLAVA 22.4.2009 (ZSSK) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) vypraví 25. a 26. apríla 2009,  1., 2., 3. a 8., 9. a 10. mája 2009 mimoriadne osobné vlaky (Os) na trati Ozubnicovej železnice Štrba – Štrbské Pleso. Dôvodom vypravenia mimoriadnych vlakov sú stále dobré podmienky na jarnú lyžovačku a v tej súvislosti očakávaný zvýšený počet cestujúcich.


Home