Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 03.02. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
M������������V
Štrajk železničiarov v Maďarsku ovplyvnil aj slovenské vlaky
admin, 14.12.2008 (3395 prečítané)

  BUDAPEŠŤ (Webnoviny) - Maďarskí železničiarski odborári začali v noci na nedeľu so štrajkom, ktorý sa zatiaľ dotkol najmä východných oblastí krajiny. Odbory však plánujú protest o 16:00 rozšíriť na celé Maďarsko, informoval dnes ich šéf István Gaskó. Železničná doprava v okolí Budapešti zatiaľ funguje v normálnom režime, uviedol ich prevádzkovateľ MÁV.

Podľa železníc jazdilo 88 percent vlakov v krajine v súlade s grafikonom. Hovorca odborového zväzu VDSZSZ István Barna však s týmto tvrdením nesúhlasí. Ako povedal, železničná doprava sa na východe Maďarska v nedeľu ráno celkom zastavila. Štrajk už ovplyvnil aj medzinárodné spoje vrátane vlakov jazdiacich z Košíc, ktoré sa museli v nedeľu poobede otočiť na hraniciach a vrátiť sa späť na Slovensko, uviedla MAV.

Pracovníci, ktorých zástupcovia sa majú v pondelok stretnúť na rozhovoroch so svojím zamestnávateľom, požadujú jednorazové vyplatenie 250 000 forintov (1000 eur) za príjmy z privatizácie rovnako ako desaťpercentné zvýšenie platov. Odborári začali so štrajkom už vo februári, odvtedy ho však už viac ráz prerušili.

SITA/MTI

Home