Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 05.02. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
M������������V
Štrajkujú maďarskí železničiari (aktualizované)
admin, 19.10.2009 (6239 prečítané)

     BRATISLAVA 19. októbra (ZSSK) - V dôsledku štrajku maďarských železničiarov, ktorý začal dnes o polnoci, nepôjdu niektoré vlaky medzi Slovenskom a Maďarskom. Súpravy viacerých medzinárodných vlakov budú až do odvolania štrajku jazdiť len po pohraničné prechodové stanice s Maďarskom a z nich sa budú vracať podľa grafikonu vlakovej dopravy. To znamená, že vlaky do a z Maďarska budú z pohraničných prechodových staníc na slovenskom území jazdiť  podľa cestovného poriadku.

Medzinárodný EC vlak 174 Ján Jesenius, ktorý jazdí na trase Budapešť – Berlín – Buchen,  neodišiel dnes ráno z Budapešti, ale jeho vychodiacou stanicou je  Štúrovo. Rovnako aj EC 170 Hungaria pôjde dnes predpoludním do Berlína len zo Štúrova. Vlak EN 477 Metropol, ktorý je na ceste z Berlína do Budapešti, ukončí svoju cestu v Štúrove. Jeho cestujúci môžu ďalej až do Budapešti pokračovať v ceste zmeškaným osobným vlakom 2137. IC 537 Hornád pôjde dnes ráno z Košíc do Budapešti pravde podobne bez problémov.

Medzi Maďarskom a Slovenskom jazdí denne vyše 50 vlakov osobnej prepravy. Od rozsahu štrajku bude záležať, ktoré z nich pôjdu podľa cestovného poriadku.
 
Medzi Slovenskom a Maďarskom jazdia vlaky osobnej dopravy cez 5 pohraničných prechodových staníc:
 
  • Štúrovo – Szob
  • Fiľakovo – Somosköújfalu
  • Lenártovce – Bánréve
  • Čaňa – Hidasnémeti
 
Cez pohraničnú prechodovú stanicu Štúrovo – Szob jazdí denne jeden pár vlakov EuroNight 477/476 Metropol z Berlína do Budapešti, 4 páry EuroCity (EC) vlakov, a to EC 273/272 Jaroslav Hašek z Prahy do Budapešti a späť, EC 171/170 Hungaria z Berlína do Budapešti a späť, EC 175/174 Ján Jesenius z Hamburgu do Budapešti a späť EC 345/344 Avala z Prahy do Belehradu a späť, dva páry rýchlikov – R 471/470 Amicus z Prahy do Budapešti a späť, a 3 páry osobných vlakov zo Štúrova do Budapešti.

Cez pohraničnú prechodovú stanicu Fiľakovo – Somosköújfalu jazdí denne 6 párov osobných vlakov. V tomto úseku jazdia vlaky len v pohraničnom pásme. 

Cez pohraničnú prechodovú stanicu Lenártovce – Bánréve jazdia denne dva páry osobných vlakov. V tomto úseku jazdia vlaky len v pohraničnom pásme.

Cez pohraničnú prechodovú stanicu Čaňa – Hidasnémeti jazdia denne dva páry IC vlakov, a to IC 536/537 Hornád z Košíc do Pécs a späť IC 532/533 Rákoczi z Košíc do Budapešti a späť, jeden pár rýchlikov – R1380/1381 Cracovia z Krakova, 1 pár osobných vlakov z Košíc do Budapešti a späť a 1 pár osobných vlakov z Košíc do Füzesabony a späť.
 
Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom získate na čísle Kontaktného centra 18 188,  v osobných pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

 


Aktuálna informácia k štrajku železničiarov v Maďarsku
 
BRATISLAVA 19. októbra (ZSSK) - Pre štrajk maďarských železničiarov od polnoci nejazdia niektoré medzištátne vlaky medzi Slovenskom a Maďarskom.
 
Cez pohraničné prechodové stanice Lenártovce – Bánréve a Fiľakovo – Somosköújfalu jazdia všetky vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) a MÁV bez obmedzení podľa platného cestovného poriadku.

Údaje sú aktualizované o 9.40 h. O všetkých zmenách budeme cestujúcich včas informovať.
 
Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom získate na čísle Kontaktného centra 18 188,  v osobných pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

 


Štrajk v Maďarsku sa o 9.00 h skončil
 
BRATISLAVA 19. októbra (ZSSK) - Dnes o 9.00 h ukončili železničiari v Maďarsku štrajk, ktorý sa začal o polnoci. Všetky vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) jazdia podľa platného cestovného poriadku. Do úplného obnovenia prevádzky môžu niektoré vlaky do svojich cieľových staníc meškať 5 až 20 minút.

Avizované dva vlaky, ktoré mali mimoriadne ukončiť jazdu v Štúrove, pôjdu už podľa platného cestovného poriadku:
 
  • EC 345  Avala (Praha 5.28 h – Bratislava 9.50 h – Štúrovo 11.12 h – Budapešť 12.32 h – Belehrad 20.31 h)
  • EC 170 Hungaria (Budapešť 9.28 h – Bratislava 12.01 h – Praha 16.29 h – Berlín 21.20 h)
 
ZSSK upozorňuje cestujúcich, aby zvýšili pozornosť pri cestách do zahraničia pre prípad mimoriadnych štrajkov európskych železníc, najmä pri cestách do Francúzska, kde francúzske železnice (SNCF) ohlásili štrajk od dnešného večera o 20.00 h do stredy (21. októbra) do 20.00 h. Vlaky ICE, TGV, THALYS pôjdu aj napriek štrajku podľa platného cestovného poriadku.
 
Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom získate na čísle Kontaktného centra 18 188,  v osobných pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

Home