Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 05.02. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
������������D
Niektoré vlaky meškajú pre nepriazeň počasia
admin, 18.05.2010 (4864 prečítané)

BRATISLAVA 18. mája 2010 (ZSSK) –  Vlaky Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) jazdia pre nepriaznivé počasie s obmedzeniami. Najhoršia situácia pretrváva na východnom Slovensku, kde vlaky jazdia odklonom z Košíc do Trebišova cez železničnú stanicu Michaľany a Úpor. V ostatných úsekoch železničných tratí jazdia vlaky osobnej dopravy podľa platného cestovného poriadku. Cestujúci však musia počítať s  meškaním vlakov v oblastiach zasiahnutých povodňami, zvlášť na východnom Slovensku. Vlaky majú vo vybraných úsekoch zníženú cestovnú rýchlosť na 30 až 10 km/h.

Od 4.30 h je prerušená doprava v pohraničnom úseku Čadca – Mosty u Jablunkova. Cestujúci z rýchlikov, expresných vlakov a osobných vlakov sú v tomto úseku prepravení náhradnou autobusovou dopravou. Predpokladané ukončenie mimoriadnosti správca železničnej infraštruktúry (ŽSR a ČD) zatiaľ nestanovil.

O zmenách v doprave a prípadných mimoriadnostiach bude ZSSK cestujúcich včas informovať.
 
Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom získate na čísle Kontaktného centra 18 188,  v osobných pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk.
 
 

Home