Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 03.02. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Modelov������������ ������������eleznica
Model motorového rušňa radu 751
Peter, 14.01.2012 (7174 prečítané)

Na trhu sa objavil nový model motorového rušňa radu 751 vo veľkosti TT (1:120), ktorý vyrába česká spoločnosť MTB. Model sa objavil na trhu ešte minulý rok pre Vianocami. Ja som si na model musel počkať o niečo dlhšie. Model sa vyrába v dvoch farebných mutáciách. Mne sa viac páči celočervený náter skrine, preto som si kúpil práve ten. Model sa predáva za 3290,- Kč, čo je primeraná cena. 

Model je prepracovaný precízne. Niektoré menšie detaily vrátane nekovových tabuliek s označením radu a poradovým číslom sú dodávané ako doplnky k modelu a je potrebné ich prilepiť. Pribalená je tiež jedna náhradná náprava s ozubeným pastorkom a bandážou pre zlepšenie ťahu modelu. K modelu je priložený návod s nákresom rozmiestnenia doplnkov, návod na montáž dekodéru DCC a montáž riadeného spriahla. Podľa údajov výrobcu má model hmotnosť 205 g. Jeho dĺžka cez nárazníky je 137 mm a minimálny polomer oblúka pre spoľahlivý prejazd je 250 mm. Popis modelu je ostrý a čitateľný aj v tejto modelovej veľkosti. Motorové rušne radu 751 sú stále v prevádzke a chodia na nákladných vlakoch na hlavných neelektrifikovaných tratiach a tiež lokálnych tratiach, takže rušeň nájde uplatnenie aj na menšom domácom koľajisku. Zatiaľ som nemal možnosť otestovať jazdné vlastnosti rušňa, ale už sa teším na chvíľu, keď sa bude vynímať na čele manipulačného vlaku. Do modelu je zabudovaný reproduktor a v predaji je zvukový modul, ktorý model „oživí“. 
 
Bočná strana 1.
Model MR 751
 
Bočná strana 2.
Model MR 751
 
Strecha
Model MR 751
 
Detail chladiacich mriežok
Model MR 751
 
Detail strechy
Model MR 751
 
Čelo
Model MR 751
 
Rozmiestnenie popisov
Model MR 751
 
Podvozok
Model MR 751
 
Bez skrine
Model MR 751
 
Plošný spoj a napravo reproduktor
Model MR 751
 
A na záver ešte jeden bočný pohľad
Model MR 751
  
Asi pred rokom sa na trhu objavili modely motorových rušňov radu 753 a 754 (okuliarnikov), ktoré vhodne doplnil model motorového rušňa známeho aj ako „zamračená“. Ide o modely rušňov, ktoré sú typické pre naše trate a ešte stále sú tieto rušne v prevádzke. Foto: © autor

Home