Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 03.02. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Modelov������������ ������������eleznica
Model lôžkového vozňa radu WLABee od f. Tillig vo veľkosti TT
Peter, 28.12.2013 (8099 prečítané)

V katalógu výrobcu železničných modelov f. Tillig TT Bahn pre veľkosť TT (mierka 1:120) na rok 2013 bol okrem modelov rýchlikových vozňov radu B a radu AB uvedený aj model lôžkového vozňa, taktiež vo farbách slovenskej železničnej spoločnosti (ZSSK). Model lôžkového vozňa WLABee sa v predaji objavil už dávnejšie, jeden kúsok som si zakúpil. Pozrime sa bližšie na tento model, ktorý by v súprave nočného rýchlika rozhodne nemal chýbať.

Počet železničných modelov vo farbách slovenských železničných dopravcov sa v roku 2013 zvýšil, čo poteší srdce každého železničného modelára, alebo zberateľa. Okrem iných modelov sa na trhu objavili aj modely rýchlikových vozňov radu A a AB, ktoré neskôr doplnil model lôžkového vozňa radu WLABee. 
 
Model rýchlikového vozňa radu WLABee má dĺžku cez nárazníky 204 mm. Ide o model klasického vozňa typu Y s oddielmi (kupé), ktoré premávajú na rýchlikoch dodnes. Model je vyhotovený precízne a je pekný. Vo vnútri vozňa sa nachádza výlisok, ktorý jeho interiér rozdeľuje na predstavky, WC, postrannú chodbu a jednotlivé kupé. Na postranných oknách sú „madlá" na otváranie a naznačené sú aj záclonky. Strecha modelu vozňa je ľahko odnímateľná, takže vozeň možno vylepšiť, napr. osadením postavičiek cestujúcich, či vložiť osvetlenie vozňa, čo zvýši jeho atraktívnosť. Vozne majú osadené nové spriahlo s kinematikou (NEM).
 
Jediný nedostatok, ktorý možno modelu vytknúť sú farby. Žiaľ, rovnako ako u modelov vozňov radov AB a B je spodný šedý pás tmavší, rovnako ako podvozky, a strecha nie je strieborná, ale je svetlosivá. Strecha sa vďaka tomu, že je ľahko odnímateľná, dá jednoducho prestriekať, horšie je to so spodným sivým pásom, na ktorom sú údaje o vozni. Viac o modeloch vozňov napovedia fotografie. K model vozňa sú priložené aj doplnky a papierový leták s informáciami o vozni, návodom na umiestnenie doplnkov na model a návodom na odňatie strechy.
 
 
Model lôžkového vozňa WLABee
SK - ZSSK 52 56 70-48 005-8 DOM. ST. KOŠICE
 
Strana oddielov 
Model vozňa WLABee
 
Detailný záber
Model vozňa WLABee
Model vozňa WLABee
Model vozňa WLABee
  
Strana chodby
Model vozňa WLABee
 
Detailný záber
Model vozňa WLABee
Model vozňa WLABee
Model vozňa WLABee
 
Čelo vozňa
Model vozňa WLABee
 
Pohľad do vnútra modelu
Model vozňa WLABee
Model vozňa WLABee
 
Spodok modelu vozňa WLABee
Model vozňa WLABee
 
Podvozky
Model vozňa WLABee
Model vozňa WLABee
  
Fotografie modelov sú vo fotoalbume na FB. Text a foto: © autor

Home