Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 05.02. 2023
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Modelov������������ ������������eleznica
Model motorovej jednotky radu 813/913
Peter, 16.05.2015 (5172 prečítané)

Pred štyrmi rokmi sa objavila na internete ponuka na model slovenskej motorovej jednotky známej pod prezývkou Bageta. Išlo o malosériovú výrobu modelu motorovej jednotky radu 813/913, ktorá má motorový vozeň pevne spriahnutý s riadiacim vozňom. Vznik skutočnej motorovej jednotky bol inšpirovaný snahou ušetriť čas, personál a najmä finančné prostriedky pri obiehaní motorového vozňa prívesný vozeň v cieľových staniciach a skrátiť tak obrat. Tieto motorové jednotky sa v hojnom počte objavili najmä na vedľajších a lokálnych tratiach, preto som jej model jednoducho chcel mať.

Čakal som takmer štyri roky. Keď som konečne prostredníctvom internetu objednaný model Bagety dostal, čakalo ma žiaľ trpké sklamanie. Viem, že malosériová výroba je náročná, ale model, ktorý mi prišiel, vykazuje základné chyby viditeľné voľným okom. Je mojim zvykom, že modely, ktoré si kúpim, vyfotím, pretože zväčšenina modelu odhalí akúkoľvek nepresnosť výrobcu. Nie som tzv. „počítač nitov“, ale musím sklamane konštatovať, že tento model motorovej jednotky má viditeľné chyby aj bez fotoaparátu. Nepresností je viacero. Sklamanie bolo o to väčšie, že ide o výrobcu, ktorý na svojich internetových stránkach ponúka rôzne modely v inej kvalite.
 
Na prvý pohľad a z diaľky je model Bagety pekný, ale to je asi tak všetko. Model má toľko chýb, že slovo sfušovaný asi najlepšie vystihuje jeho kvalitu. Nepresnosti, pochybné nepresné otvory v skriniach najmä okolo okien, krivo osadené a vpadnuté dovnútra okná, krivo osadené spodné kryty na skriniach, krivo nalepené popisy. Korunou všetkého sú asi „omylom“ zle osadené bočné tabuľky; na motorovom vozni sa tak nachádzajú tabuľky riadiaceho vozňa a na riadiacom vozni sú na bokoch tabuľky motorového vozňa. Nechcem znevažovať prácu výrobcu, možno sa snažil. Práve preto kvalitu modelu môže posúdiť na základe fotografií každý.  
 
Riadiaci vozeň - skriňa mi vypadla sama
Pod sedadlami je umiestnená záťaž
model Bagety
 
Motorový vozeň je podľa výrobcu najlepšie nerozoberať(!)
model Bagety
  
Spodok RV
model Bagety
 
Svetlá svietia
model Bagety
 
Motorový vozeň zboku
- okná mala krivé, vlasy mala sivé, taká pesnička na Slovensku
model Bagety
 
Riadiaci vozeň - škoda tých krivo nalepených krycích plechov
model Bagety
 
Čelo riadiaceho vozňa presnosťou tiež neoplýva
model Bagety
 
Model motorového vozňa a na ňom krivo osadené okná
model Bagety
 
hm
model Bagety
 
Motorový vozeň s označeným r. 913
model Bagety
 
Riadiaci vozeň s označením r. 813
model Bagety
  
Popisy nalepené nakrivo
model Bagety
 
Spodné plechové kryty nakrivo
model Bagety
 
Stredná časť motorovej jednotky
model Bagety
 
Najhoršia časť modelu - nepresnosti okolo okien a krivo osadené okná
model Bagety
  
Dtto
20150226_0133_b520
 
Fotografie modelu Bagety sú vo fotoalbume. 

Home