Table './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_session' is marked as crashed and should be repairedTable './phprszeleznicn/rs_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired Železničné.info

Úprava okolia trate 110 pri žst. Devínske Jazero

Autor: Ing. Peter Páteček <peter.patecek(at)zeleznicne.info>, Téma: Trate 110-117, Vydané dňa: 05. 02. 2008

 Železnice Slovenskej republiky využili počasie, ktoré v Bratislave už dva týždne vôbec nepripomína zimné obdobie, a začali so zemnými prácami na trati 110. Práce spočívajú vo vybudovaní odtokového kanála vedľa trate.
 


V nedeľu napoludnie som využil polooblačné počasie a na január neobvykle vysokú dennú teplotu a vyšiel som na trať. Zašiel som na jedno z mojich obľúbených miest, ktorým je Devínske Jazero. Chcel som odfotiť rýchlik Slovan, na ktorom, ako som pri prechode rýchlika zistil, išiel jeden z reklamných rušňov ČD 363.039.

Vyhĺbený kanál

Betónové tvárnice na dne kanála

Už po príchode na miesto som zbadal, že tu prebiehajú zemné práce. Popri trati bol vyhĺbený kanál, do ktorého boli na dno povkladané betónové tvárnice. Zemné práce prebiehajú pred železničnou stanicou Devínske Jazero a tiež za ňou v smere do Zohoru, odkiaľ sú aj fotografie.

Trať v smere do Zohoru

Smer žst. Devínske Jazero

Trochu ďalej v smere do Zohoru (cca 1-2 km) takýto kanál bol vybudovaný už skôr. Žiaľ, okolie trate tu zarastá príliš rýchle, na čom má najväčší podiel divokorastúci agát, ktorý je pri fotení potrebné najprv odstrániť.

Pohľad na "stavenisko" pri Devínskom Jazere


Devínske Jazero je obľúbené výletné miesto obyvateľov Bratislavy a trať medzi Devínskou Novou Vsou a Zohorom tiež obľúbené miesto na fotenie vlakov mnohých milovníkov železníc.

Fotografie sú vo fotoalbume. Foto: © Ing. Peter Páteček