Trať
|
Trať - úsek trate s výlukou
|
Dátum a čas výluky
|
116
|
Kúty – Trnava
|
|
Šelpice - Trnava
|
v sobotu (29.10.) a nedeľu (30.10.),
vždy od 8.30 do 13.40 h
|
129
|
Čadca – Skalité Serafínov – Zwardoň PKP
|
|
Skalité - Skalité-Serafínov
|
v stredu (26.10.) a štvrtok (27.10.)
od 7.30 do 14.30 h
|
131
|
Bratislava – Komárno
|
|
|
Nepretržitá výluka
od pondelka (19.9.)
do decembra 2011
|
133
|
Leopoldov – Galanta; Trnava – Sereď
|
|
Trnava - Sereď
|
v stredu (26.10.)
od 8.40 do 12.40 h
|
140
|
Nové Zámky – Prievidza; Zbehy – Jelšovce
|
|
Nováky - Prievidza
|
v stredu (26.10.) a štvrtok (27.10.)
od 8.05 do 12.50 h
|
141
|
Leopoldov – Kozárovce
|
|
Alekšince - Zbehy
|
v utorok (25.10.)
od 8.40 do 13.40 h
|
160
|
Zvolen – Košice; Lenartovce – Bánréve MÁV
|
|
Zvolen os.st. - Kriváň
|
v pondelok (24.10.)
od 9.10 do 12.20 h
|
Lučenec - Fiľakovo
|
vo štvrtok (27.10.) a piatok (28.10.),
vždy od 8.30 do 12.00 h
|
173
|
Červená Skala – Margecany
|
|
Prakovce - Gelnica
|
v stredu (26.10.)
od 7.50 do 13.00 h
|
Mníšek nad Hnilcom - Prakovce
|
v pondelok (24.10.)
od 7.50 do 13.00 h
|
184
|
Starý Smokovec – Tatranská Lomnica
|
|
Starý Smokovec - Tatranská Lomnica
|
od pondelka (24.10.) do stredy (26.10.),
vždy od 8.00 do 13.00 h
|
190
|
Košice – Michaľany – Čierna nad Tisou – Čop UZ; Kalša – Trebišov;
Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely MÁV
|
|
Kalša – Trebišov1)
|
v stredu (26.10.) a štvrtok (27.10.)
od 8.10 do 14.00 h
|
191
|
Michaľany – Medzilaborce mesto – Lupków PKP
|
|
Michaľany - Úpor
|
v pondelok (24.10.)
od 9.05 do 14.40 h
|
194
|
Prešov – Bardejov
|
|
Kapušany pri Prešove - Raslavice
|
v pondelok (24.10.) a utorok (25.10.),
vždy od 10.00 do 14.30 h
|
Raslavice - Bardejov
|
v stredu (26.10.) a štvrtok (27.10.),
vždy od 9.35 do 14.10 h
|
BEZ ZÁRUKY – SLEDUJTE AKTUÁLNE INFORMÁCIE!
|
Dôležité informácie:
1) Počas výluky budú vlaky Os 8906 (Trebišov odchod 10.42 h), Os 8907 (Košice odchod 11.09 h.), 8908 (Trebišov odchod 12.41 h) a Os 8923 (Košice odchod 12.35 h) vedené odklonom cez ŽST Michaľany. Predpokladané meškanie týchto vlakov z dôvodu odklonovej dopravy je cca 30 minút. Zastávka Čeľovce nebude počas výluk z technologických dôvodov obsluhovaná!
Mimoriadna zmena cestovného poriadku na trati Trenčín – Nové Mesto nad Váhom
BRATISLAVA (29. septembra 2011) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) informuje, že kvôli stavebným prácam na Považskom koridore budú od 4. do 21. októbra 2011 výluky medzi stanicami Zlatovce – Trenčianske Bohuslavice. Z tohto dôvodu budú na trati Nové Mesto nad Váhom – Trenčín odrieknuté a nahradené náhradnou autobusovou dopravou (NAD) osobné vlaky č. 3360, 3374, 3352, 3376, 3324, 3317, 3379, 3351, 3331, a 3381.
Vlaky budú nahradené NAD tak, ako je to uvedené v cestovnom poriadku ŽSR 2010- 2011 pre obdobie od 14. marca do 3. októbra. Sú to autobusy č. 13360, 13374, 13352, 23352, 13376, 13324, 23324, 13317, 23317, 13379, 23379, 13351, 23351, 13331, 23331, 13381 a 23381.
Náhradné zastávky pre náhradnú autobusovú dopravu budú zriadené pre tarifné body:
- Zlatovce = v meste pred železničnou stanicou, na hlavnej ceste – na autobusovej zastávke dopravcu SAD „Zlatovce, železničná stanica“,
- Kostolná - Záriečie = na hlavnej ceste – na autobusovej zastávke dopravcu SAD „Kostolná - Záriečie“,
- Melčice = na autobusovej zastávke dopravcu SAD „Melčice – Lieskové“,
- Trenčianske Bohuslavice = na hlavnej ceste – na autobusovej zastávke dopravcu SAD „Trenčianske Bohuslavice, Hydrostav“.
Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., sa ospravedlňuje za vzniknuté problémy.
Výluka Bratislava – Dunajská Streda
Na železničnej trati Bratislava-Nové Mesto – Dunajská Streda bude od 19. septembra 2011 (od 0:00 h) nepretržite vylúčená železničná osobná doprava. Predpokladané ukončenie výlukových prác je v decembri 2011.
Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) nahradí počas trvania výluky železničnú osobnú dopravu autobusovou dopravou. Vlaky premávajúce na trati Bratislava - Dunajská Streda a späť budú počas tohto obdobia nahradené autobusovou dopravou (NAD). Autobusy budú jazdiť podľa osobitného cestovného poriadku a oproti vlakom sa ich budú týkať určité obmedzenia.
Všetky spoje budú začínať a končiť na stanici Bratislava-Nové mesto, s výnimkou prvého ranného spoja z Dunajskej Stredy a posledného večerného spoja z Bratislavy, ktoré budú vedené na a z bratislavskej hlavnej stanice. Tarifné body Rovinka a Nové Košariská nebudú obsluhované. V Podunajských Biskupiciach nebude možné nastupovať smerom do Bratislavy. Pre cestujúcich budú jazdiť v sobotu priame spoje (bez zastavenia) zo stanice Dunajská Streda k vlaku EC 170 do stanice Bratislava hlavná stanica a zo stanice Bratislava hlavná stanica od vlaku EC 345 do stanice Dunajská Streda.
V autobusoch nebude možná preprava bicyklov, detské kočíky a nadrozmerná batožina bude prepravovaná podľa kapacitných možností autobusu.
Autobusy NAD budú na trase Bratislava – Dunajská Streda a späť vedené nasledovne:
- Priame autobusy, ktoré obsluhujú tarifné body Dunajská Streda, Podunajské Biskupice, Bratislava-Nové Mesto budú označené červenou farbou.
- Autobusy „Zr“, ktoré obsluhujú iba tarifné body Bratislava-Nové Mesto, Podunajské Biskupice, Lehnice, Michal na Ostrove, Orechová Potôň, Veľké Blahovo, Dunajská Streda. V ŽST Lehnice bude zabezpečený prestup medzi autobusmi Os a Zr. Označené budú modrou farbou.
- Autobusy „Os“, ktoré obsluhujú tarifné body Bratislava-Nové Mesto, Podunajské Biskupice, Miloslavov, Kvetoslavov zastávka, Kvetoslavov, Malá Paka, Veľká Paka a Lehnice. V ŽST Lehnice bude zabezpečený prestup medzi autobusmi Os a Zr. Označené budú čiernou farbou.
Informácie o detailoch zmien, osobitný cestovný poriadok, zastávky NAD zistíte na stránke www.slovakrail.sk, na telefónnom čísle kontaktného centra ZSSK 18 188, alebo na www.zsr.sk
Pozn.: Niektoré informácie o výlukách zverejnené na stránke ŽSR a ZSSK sa mierne líšia.