Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 24.02. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
DB
V Nemecku sa zrazili historické vlaky, 44 zranených
admin, 13.09.2009 (3433 prečítané)

     BERLÍN 13. septembra (WEBNOVINY) - Najmenej 44 zranených si vyžiadala sobotňajšia nehoda na nemeckej úzkorozchodnej železnici neďaleko Drážďan, kde sa zrazili dva parné vlaky plné cestujúcich. Informuje o tom nemecká verejnoprávna stanica ARD, ktorá sa odvoláva na policajné zdroje. Štyri osoby podľa nej utrpeli poranenia vážneho rozsahu. Regionálna rozhlasová stanica MDR 1 RADIO SACHSEN predtým informovala až o 50 zranených vrátane štyroch detí.

Historické súpravy takzvanej Lößnitzgrundbahn sa zrazili na jednokoľajnom úseku medzi zastávkami v obci Friedenwald. Obe parné lokomotívy sú ťažko poškodené a viaceré vozne náraz stlačil do seba. Odhaduje sa, že vo vlakoch sa mohlo nachádzať až 250 cestujúcich. Podľa ARD na neprístupnom mieste zasahovalo okolo 100 záchranárov a niektorých zranených dopravili do nemocnice vrtuľníkmi. Odstraňovanie zničených vozidiel má pokračovať v nedeľu. Presnejšie okolnosti nehody zatiaľ nie sú známe.

Železnica medzi saskými mestami Radebeul a Radeburg patrí medzi prvé úzkorozchodné trate Nemecka. Víkendové jazdy mali byť súčasťou osláv 125-ročného jubilea, po nehode však akcie pre verejnosť zrušili.

SITA

Home