Železničné.info pro PDA Železničné.info pro PDA - 26.05. 2024
Home | Top 10 | Vyhľadávanie |
Trate
Vlaky spoločnosti RegioJet budú chodiť na trati Komárno – Bratislava
admin, 30.12.2010 (56348 prečítané)

BRATISLAVA 30. december 2010 (MDVRR SR) – Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a železničný dopravca RegioJet, člen významnej stredoeurópskej dopravnej skupiny Student Agency, uzavreli zmluvu o prevádzkovaní regionálnych vlakov na trase Komárno - Bratislava, a to s platnosťou od marca 2012. (tlačová správa)

Od marca 2012 bude prepravu na železničnej trase medzi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnom zabezpečovať dopravca RegioJet.
 
Podpis zmluvy je vyústením verejného dopytu na predloženie ponuky na zabezpečenie týchto prepravných služieb vyhláseného v roku 2009. Predmetom dopytu bolo úplne nové kvalitatívne a prevádzkové poňatie prepravných služieb na trase Komárno - Bratislava. Spoločnosť RegioJet túto kvalitu ponúka a od marca 2012 bude zabezpečovať prevádzku na tejto trase modernými klimatizovanými vlakmi s celou radou doplnkových služieb. Okrem toho ponúkne cestujúcim a obyvateľom regiónu Žitného ostrova ďalšie služby, ktoré výrazne zatraktívnia celkové spojenie s hlavným mestom.
 
"Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja chce dosiahnuť zásadné zlepšenie kvality a imidžu železničného spojenia na Slovensku tak, aby modernizácia  posunula aj tento klasický druh dopravy na úroveň 21. storočia. Cieľom tohto projektu je pozdvihnutie železničnej dopravy v danom regióne na úroveň moderného dopravného systému, ktorý svojou kvalitou a spoľahlivosťou priláka cestujúcich z preťažených ciest na železnicu, ktorá bude pohodlnejšia, bezpečnejšia a rýchlejšia. Podpis zmluvy so spoločnosťou RegioJet potvrdzuje otváranie železničného trhu na Slovensku. Vítame záväzok, že dopravca zamestná slovenských železničiarov. Ľudia zo Žitného ostrova tým získajú výhodnú alternativu, aby nestrácali čas na upchatých cestách počas rannej a popoludňajšej špičky při ceste do a z Bratislavy", uviedol Ján Figeľ, 1. podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.
 
"Slovenská republika, podobne ako pri realizácii ekonomických reforiem, či zavedení eura opäť preukázala väčšiu odvahu pri implementácii nových prístupov vedúcich k lepšej kvalite služieb pre svojich obyvateľov. Vďaka tomu budú už za 15 mesiacov obyvatelia regiónu Žitného ostrova a okolia Bratislavy profitovať zo špičkových služieb v železničnej doprave zodpovedajúcej kvalitou švajčiarskym či nemeckým štandardom," uviedol Jiří Schmidt, obchodný riaditeľ spoločnosti RegioJet.
 
Vďaka uzavretiu zmluvy s novým dopravcom ušetrí ročne Slovenská republika 10% vynaložených financií. Okrem toho nová koncepcia regionálnej železničnej dopravy na trase Komárno - Dunajská Streda - Bratislava prinesie ďalšie prínosy pre cestujúcich: 
  • Spojenie v pravidelných intervaloch: každú hodinu po celý deň, v špičkách pracovných dní každú pol hodinu
  • Rýchlejšie vlaky: Bratislava - Dunajská Streda za 43 minút
  • Celodenné spojenie - od skorého rána až do noci - bez dlhých obedňajších páuz
  • Väčšia kapacita - špičkové spoje pre až 300 cestujúcich
  • Moderné klimatizované súpravy - nasadené na všetkých spojoch
  • Jeden doklad na vlak aj na MHD v Bratislave - možnosť cestovať na jeden cestovný doklad vo vlakoch i prostriedkoch bratislavskej mestskej dopravy.
Regionálna železničná doprava zabezpečovaná spoločnosťou RegioJet bude previazaná s ďalšími spojmi národného dopravcu ZSSK, s ktorým RegioJet bude úzko spolupracovať pri obsluhe spoločných zákazníkov.
Konkrétnejšie informácie poskytneme na spoločnej tlačovej konferencii ministerstva dopravy so spoločnosťou Regiojet 7. januára 2011 na pôde Ministerstva dopravy v Bratislave.
 
O spoločnosti RegioJet
 
RegioJet je železničný dopravca s európskou licenciou a člen poprednej českej a stredoeurópskej dopravnej skupiny Student Agency s ročným obratom viac 4,5 mld Kč. Tá prepraví ročne približne 5 miliónov zákazníkov po Českej republike a v ďalších stredoeurópskych krajinách vrátane Slovenska. Popri silnej pozícii v diaľkovej autobusovej doprave, kde ročne len na Slovensko spoje Student Agency Express prepravia viac ako štvrť milióna cestujúcich, prevádzkuje skupina Student Agency prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti RegioJet železničnú dopravu. V roku 2010 prepravili vlaky RegioJet v Českej republike viac než 200 tisíc cestujúcich v rámci pravidelných prezentačných jázd. V polroku 2011 začnú na trase Praha - Ostravsko - Čadca - Žilina jazdiť pravidelné diaľkové spoje IC RegioJet, ktoré prinesú úplne novú kvalitu cestovania na železnici v strednej Európe. Okrem týchto činností je Student Agency najväčším predajcom leteniek na českom trhu a zároveň najrýchlejšie rastúcim predajcom zájazdov a dovoleniek pod značkou dovolena.cz. Spoločnosť zamestnáva 1000 zamestnancov a práve vďaka rozvoju železničnej dopravy a predaja dovoleniek a zájazdov vzrastie ich počet v roku 2011 o ďalších 15 - 20%. Príležitosť k atraktívnemu zamestnaniu v Student Agency a RegioJet nájde aj mnoho občanov Slovenskej republiky.
 
 
Tlačová správa MDVRR SR 

Súvisiace články:
Nová zastávka v bratislavskej Vrakuni (24.09.2016)
Most na trati 131 vo Vrakuni (03.11.2013)
Žlté vlaky na Žitnom ostrove (18.11.2012)
RegioJet naplno na trati Bratislava - Komárno (04.03.2012)
Spoločnosť RegioJet zahájila skúšobné jazdy pre ľudí (26.02.2012)
Spoločnosť RegioJet pripravuje skúšobné jazdy pre ľudí (22.02.2012)
Rekonštrukcia trate Bratislava – Dunajská Streda (13.12.2011)
Albatros 498.104 na výlete do Dunajskej Stredy (12.12.2011)
Rekonštrukcia železničnej trate Podunajské Biskupice – Dunajská Streda (13.09.2011)
Talentom na výlet do Komárna (04.05.2011)
Spoločnosť RegioJet usporiada prezentačné jazdy (25.04.2011)
Spomienka na mechaniky (2.) (15.02.2011)
Spomienka na mechaniky (1.) (06.02.2011)
Trať Kvetoslavov – Šamorín by dnes oslávila 95 rokov (23.12.2010)
Trať 131: Bratislava Nové Mesto - Dunajská Streda - Komárno (27.09.2007)


Home